Jak sprawdzić czyj to numer

Sprawdzanie numeru telefonu

Nawet jeżeli nasza książka z numerami jest wypełniona doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów telefonu do wszystkich ludzi, którzy żyją na tym świecie. Czasem zastanawiamy się więc, kto dzwoni, jeśli na ekranie komórki pojawia się obca mieszanka cyfr.

Najczęściej w tego typu momentach po prostu odrzucamy telefon, bo nie chcemy kontaktować się z obcymi ludźmi. Mimo wszystko jeśli obcy nam numer zadzwoni po raz kolejny, zechcemy sprawdzić, kto jest jego właścicielem. A jak to sprawdzimy?

Nie powinniśmy na początku biec na komisariat, skoro w końcu nie zawsze dziwne telefony tworzone są przez oszustów. Czasem nieznajomy numer telefonu może należeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, który po prostu wymienił telefon komórkowy albo wybrał innego operatora.

A jeżeli posiadamy dostęp do sieci, samodzielnie ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy w tym celu wpisać kombinację cyfr do popularnej strony szukającej albo od razu skorzystać ze strony, która interesuje się badaniem i sprawdzaniem różnych numerów telefonu. Ona właśnie pokaże nam, co to za numer i do jakiej osoby on może należeć. Później samodzielnie zdecydujemy, czy chcemy odebrać dziwny telefon.

Najczęściej jednak możemy odbierać także i takie niepokojące połączenia. Jeżeli bowiem nie mamy pojęcia, czyj to numer, możemy przez przypadek odrzucić telefon przyjaciela, który chce naszej porady.

ktoś dzwonił

Komórki pojawiły się na świecie już wiele miesięcy wstecz, a i tak wciąż są najpopularniejszymi urządzeniami. Ludzie dzwonią z nich niemalże bezustannie, by porozumieć się ze znajomymi, wysłać im wiadomość albo usłyszeć znajomy głos. Niestety, nawet popularne telefony są nierzadko jakimś niebezpieczeństwem, bo z nich korzystają również oszuści i naciągacze. To oni dzwonią z obcych numerów, które jednak można w miarę prędko rozpoznać.

Bez wątpienia najłatwiej byłoby zatelefonować pod wybrany numer, jednak zwykle taki czyn nie jest za bardzo pożyteczny. Jeżeli on się nie sprawdza, bo dzwoniący nie odbiera, należy inaczej sprawdzić, do kogo należy ten numer. Czasem trzeba więc wpisać numer telefonu do wyszukiwarki internetowej (reverse phone number lookup) i wejść potem na różne portale, by odkryć rozmówcę. Są nawet specjalne strony internetowe, jakie skupiają u siebie niemalże wszystkie dziwne numery telefonów, opisują je i wystawiają im oceny. Każdy powinien z tych stron skorzystać, a nawet samodzielnie napisać opinię o niebezpiecznym numerze. A jeżeli jednak specjalna witryna nie posłuży jakiejś osobie, a ją wciąż będą martwić głuche telefony, w każdej chwili może ona udać się na policję. W pewnych sytuacjach na pewno powinno się tak zrobić, by zobaczyć się, co to za numer dzwonił i odkryć dane osobowe obcego rozmówcy. Głuche telefony nie mogą być w końcu niczym przyjemnym, więc warto z nimi walczyć.

W dzisiejszych czasach niemalże wszystko można już spokojnie rozwiązać. Choćby teoretycznie obce numery telefonów można szybko rozpoznać, by osądzić, czy są one na sto procent niegroźne. W takim celu należy odwiedzić odpowiednią stronę internetową, zatelefonować pod konkretny numer albo skontaktować się z policją.

sprawdź nr telefonu

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania książek z numerami, gdyż te pisma już od lat nie spełniają najważniejszych funkcji. Lepiej zrobimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią odkryjemy, do kogo należy ten numer. W internetowej rzeczywistości znajdziemy już odrębne portale internetowe, jakie interesują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, określają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na tego typu stronę i następnie wklepmy do jej rubryki numer telefonu, który ciągle do nas telefonuje. Prawdopodobnie szybko dostaniemy wiadomość zwrotną zawierającą informacje odnośnie konkretnego numeru. Warto zauważyć, że takie portale są aktualizowane nie jedynie przez ich właścicieli, bo także przez zwykłych internautów. To oni komentują numery, piszą, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy są one niegroźne. My również możemy pisać komentarze o różnorodnych właścicielach numerów, by w jakimś sensie pomóc innym osobom. Z pewnością powinniśmy tak działać właśnie w sieci.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo portali internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto jest właścicielem danego numeru, więc powinniśmy jedynie wziąć informacje z takich stron. Róbmy tak zawsze, jeśli będziemy się wahać, czy możemy spokojnie odbierać swój telefon. Lepiej w końcu zawsze być ostrożnym.